معرفی تایل های بک لایت ای جی وی

زمانیکه از تایل آلومینیومی سقف کاذب نام برده میشود ذهن همه به تایل های مرسوم سقفی سوق پیدا میکند اما ما مفهومی گسترده و متفاوت تر را برای شما متصور هستیم .
یکی از محصولاتی که درمجموعه ای جی وی تولید میشود تایل یا پنل بک لایت است،باید همین اول نوشتار عرض کنم که از مفهوم ابعاد مرسوم تایل ها خارج شوید،در این نوع محصول شما با هیچ محدویت در ابعاد واندازه روبه رونبوده و میتوانید با خیال راحت به ابعاد بزرگتر از2000 میلینتر هم فکر کنید!

تایل یا پنل های بک لایت در بحث اندازه با توجه به خواسته خریدار یا طراح امکان تولید داشته ویک پوسته یک دست را به شما هدیه میدهد ،پوسته ایی که از درز وخطوط ناهنجار کمتری برخوردار است،یعنی مثل تایل های 60 در60 که دلیل ساختار مهندسی به شما ابعادش را تحمیل کرده وشما واقعا راه فراری ندارید و باید از این ابعاد تمکین کنید،در مورد تایل یا پنل های بک لایت ابعاد واندازه دست شما وبه خواسته شماستو این مثال آشکار میشودکه: هرچه قدر پول بدی همون قدر آش میخوری! البته بحث اقتصادی در این مثال مطرح نیست.

درخرید تایل آلومینیومی سقف کاذب شما باید از ابعاد و رنگ تولید شده پیروی کنید،چرا چون ساختار مهندسی وتولید یک ساختار صنعتی سازیست!در ارایه محصول تایل یا پنل بک لایت این شاخصه کمی کمرنگ وجای خود را به تولید محصولی ویژه و منحصربرای یک پروژه یا یک طرح خاص یا یک کارفرما داده اما اگر پروژه وسیع وبزرگ باشد مفهوم تولید صنعتی نیز درگیر ماجرا خواهد شد!مثلا فرض کنید مساحت دیواریا سقف پروژه بالای 1000 متر مربع است!اینجا تولید صنعتی برای سرعت بخشیدن پروسه تولید به کمک انحصار سازی محصول آماده و یک ویژه گی منحصر رابرای شما به ارمغان میآورد.

همانگونه که واضح است رنگ تایل های آلومینیومی به طور معمول سفیداست البته نه فقط تایل های آلومینیومی که بیشتر سقف های کاذب درحال حاضر دنیا که توسط تولید کنندگان عرضه میگردد سفید است!
درخصوص تایل آلومینیومی نیز موضوع بالا به علت استفاده ازشیت یا ورق های آلومینیومی صادق است و راه گریزی از آن نیست.
در تایل یا پنل های بک لایت کاملا موضوع متفاوت است ،چرا؟ چون ما میتوانیم بسته به نیاز شما از ورق های :
طلا
کروم
استیل
و ورق های رنگی در تولید این محصول استفاده کنیم،اینجاست که تفاوت خود نمایی نموده و مطلب بهتر درک میشود.

دراین محصول دست مهندس طراح ،آرشیتکت،کارفرما یا مصرف کننده نهایی برای انتخاب نوع رنگ دلخواهش باز است و میتواند بی نهایت رنگ را به عنوان گزینه روی میز انتخاب خود داشته باشد.قطعا رنگ در دکوراسیون داخلی یا فضای خارجی یکی از آیتم های اصلی در طراحی است و یه آن نگاه دوچندان ویژه میشود،چون سالها باید این رنگ به زیبایی فضا کمک کند.
موضوع بعدی تنوع طرح درتایل های بک لایت است!درتایل آلومینیومی سقف کاذب یا تایل گچی یا تایل گچی پانچدارشما در باید از طرح های موجود استفاده کنید که اغلب بیشتر ازسه گزینه را پیش روی شما میگذارد.

اما در تایل یا پنل های بک لایت شما میتوانید هر طرحی را که دوست دارید به مجموعه ای جی وی اعلام کنید تا برای شما و مخصوص شما تولیدکرده و دراختیار شما قراردهد.تفاوت بعدی ،ساختار کاملا متفاوت ومنحصر تایل یا پنل بک لایت است،نور خود از شاخصه های الزامی در بحث طراحی وروشنایی مناشب محیط است که هم میتواند به صورت عیان و هم میتواند به صورت پنهان در طراحی پیش بینی گردد.این دومورد درپنل های بک لاین به خوبی پوشش داده شد و شما میتوانید با هردو هدف نور مخفی یا پیدا ازاین پنل ها بهره بگیرید.اما درتایل های آلومینیومی ،تایل های گچی و دیگر تایلهای سقف کاذب معمولا هردو هدف امکان پذیرنیست.

از نگاه اقتصادی ،قطعا پنل های بک لایت به جهت قیمت از تایل های آلومینیومی بالاتر است ولی بابررسی های مزیت های پنل های بک لایت قیمت نیز چالش برآنگیز نبوده وتوجیح اقتصادی هود را به همراه خواهد داشت،در یک بررسی اجمالی با قیاس از یک پروژه مشابه، نتایج شگفت انگیز پایین به دست آمده:دو پروژه با زیر بنای تقریبا 1000 متر مربع مورد آزمون قرار گرفت :
پروژه ای که با تایل آلومینیومی اجرا شده با احتساب زیرساخت های برق و زمان حدودا 30 روزکاری  850 میلیون تومان هزینه در برداشت!
پروژه ای که که با پنل بک لایت اجرا شده با احتساب زیر ساخت برق و زمان حدودا17 روزکاری 900 میلیون تومان هزینه دربر داشت.

در این دوآزمایش که در نتیجه روی کاغذ شاید فقط زمان است که مزیت پنل های بک لایت با تایل آلومینیومی را برجسته میکنداما واقعیت طور دیگری است که باهم بررسی میکنیم:در تایل آلومینیومی خطوط مزاحم 60 در60 دورتا دورهر تایل مشهود و مشخص بود اما درپنل بک لایت این خطوط به 120 در 240 کاهش پیدا کرد.
درتایل آلومینیومی به ناچار کارفرما از پنل های روشنایی 60 در60 استفاده کرد که با هزینه بالایی مواجه شد!اما درپنل های بک لایت این گزینه وجود نداشت و درپشت پنل ها با ریسه های اس ام دی و با قیمتی بسیاراقتصادی تر اجراشد.

در تایل آلومینیومی هزینه اجرا وزیر ساخت تاسیات برقی و کابل کشی با هزینه بسیار بالا صورت گرفت اما درپنل های بک لایت با یک چهارم هزینه این زیرساخت ها تهیه واجراگردید.در تایل های آلومینیومی زمان اجرا به علت ساختار شبکه ایی 60 در60 و اجرای تاسیسات حدودا 30 روزکاری پروسه اجرا زمان برداما در پنل های بک لایت به علت کاهش ساختار شبکه ایی و کابل کشی حدودا 17 روزکاری پروسه اجرا زمان برد.

در بحث زیبایی که تایل آلومینیومی به هیچ عنوان با پنل های بک لایت قابل قیاس نیست!اما فراموش نکنیم ما دربحث استفاده از انواع سقف های کاذب با دو ارگان وابسته به دولت درگیر هستیم :1- سازمان:آتش نشانی و خدمات شهری
2- اداره بهداشت
یعنی ما درهرجایی امکان استفاده از تایل های بک لایت را نداریم چون الزامات و آیین نامه های دواداره مذکور اجازه استفاده ازاین پنل ها را به ما نخواهد داد.
در بحث تولید تفاوت بین تایل آلومینیومی و پنل های بک لایت نیز بسیار متفاوت است : تایل آلومینیومی در 40 روزکار تولید وپنل بک لایت در 25 روزکاری تولید شد.
اینها بخش کوچکی از تفاوت ها،مزیت ها و معایب این دودسته از تولیدات ای جی وی است که در یک آزمون واقعی مشخص شده است.
اگر بخواهیم در مکانیکه الزام به رعایت قوانین وآیین نامه ها مرتبط با بهداشت وآتشنشانی نداریم و سرعت - زمان اجرا - زیبایی - طراحی خاص و منحصردر یک جام جمع کنیم قطعا وزنه به سمت پنل بک لایت سنگینی خواهد کرد .

تایل های بک لایت مناسب فضاهایی ازقبیل :لابی ها با ارتفاع بلند
راه رو های دسترسی به واحد های اداری
راه روهای دسترسی به واحد های تجاری
سقف مشاعات مال ها بزرگ
سقف تجاری ها با متراژ و مساحت بالا
سقف پایانه های مسافربری و حمل ونقل
سقف  فضای نشیمن در رستورانها
سقف سالنهای انتظار مسافرین در فرودگاه ها و ایستگاه های قطار بیرون ودرون شهری

عموما از تایل های سقف کاذب برای پوشاندن  رایزرهای تاسیسات چهارگانه و مخفی کردن آنها در زیر تایل استفاده میکنند !اگر بخواهیم از پنل های بک لایت در سقف پروژه یا فضای مد نظر خود استفاده کنیم باید برخی موارد را به جهت زیبایی نهایی کار درنظر گرفته و اجرا کنیم!

برای اینکه از موارد گقته شده مطلع و در زمان مناسب آنها را عملیاتی کنید با واحد مهندسان مشاوره ای جی وی در تماس باشید.البته ناگفته نماند که امکان تولید تایل یا پنل های بک لایت در ابعاد 60در60 و 60 در120 و 120 در120 بوده و هم در سازه نمایان قابلیت نصب واجرا داشته و هم در سازه مخفی ،بسته به طرح و سلیقه و نیاز طراح وخریدار در هر فضایی هرگونه ابعادی که قابلیت اجرا و درخور پروژه باشد را میتوان تولید نمود.برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما درتماس باشید.